ПЛАН ЗАХОДІВ

ВИХОВНА ПРОГРАМА

Перетіцького НВК "Загальноосвітня школа I-III ст.-дитячий садок"

„Паростки всього кращого, що є в потенціалі дитини,

... проростають, якщо є відповідні умови для їхнього

розвитку, в іншому разі вони будуть втрачені.”

Еріх Фромм

На сучасному етапі розвитку наша держава приділяє увагу роботі, спрямованій на відродження і перебудову національної системи „як найбільш важливої ланки у вихованні свідомих громадян Української держави” (Державна національна програма „Освіта” (Україна ХХІ століття).

Наше суспільство потребує громадянина освіченого, активного, який вміє жити і працювати в умовах демократизації, в обстановці зростаючої та економічної відповідальності, який уміє встановлювати контакти з іншими людьми, орієнтуватися в ситуаціях, що склалися.

Школа покликана всіляко сприяти відродженню і утвердженню духовної культури, формувати фізично здорове, духовно багате покоління, яке шанує свою громадянську, національну і особисту гідність, виявляє працелюбність до самонавчання і самовдосконалення; формувати основи здорового способу життя, екологічного і економічного світогляду, необхідних для успішної соціальної орієнтації молоді; гарантувати для всіх школярів достатній загальноосвітній мінімум, розвиток природних задатків, їх повноцінну реалізацію у різних видах творчої діяльності.

Виходячи з цього педагогічний колектив Перетіцького НВК "Загальноосвітньої школа I-III ст.-дитячий садок"  працюватиме  над створенням системи виховної роботи, яка охоплює всі сфери шкільного життя, весь навчально-виховний процес, де в центрі стоїть особистість учня з її інтелектуальним, фізичним і творчим потенціалом.

МІСІЯ ШКОЛИ:

Виховання національно свідомої, фізично, духовно та інтелектуально розвиненої особистості.

ЗАГАЛЬНІ ВИХОВНІ ЗАВДАННЯ:

·        Створити  умови  для становлення відповідальної особистості, здатної здійснювати самостійний вибір і приймати відповідальні рішення у різноманітних життєвих ситуаціях;

·        забезпечити умови для різнобічного розвитку індивідуальності дитини, реалізації її природних задатків і здібностей;

·        виховувати  національну свідомість та патріотизм;

·        формувати в учнів самодисципліну та культуру поведінки;

·        сприяти  утвердженню принципів загальнолюдської моралі, правди, доброти, справедливості, милосердя, працелюбності та інших доброчинностей;

·        розвивати потребу в здоровому способі життя.

Результати діагностування

Що очікують від школи батьки та учні?

Батьки очікують від школи:

1. Покращення умов у підготовці до навчання з використанням інтерактивних методів навчання.
  2. Глибокого розвитку індивідуальних здібностей і талантів своїх дітей.
  3. Зразкових міжособистісних стосунків.
  4. Регулярної  профілактики з боку соціальних служб для молоді.
  5. Удосконалення профільного навчання з точних та гуманітарних предметів.
  6. Навчити учнів творчому та логічному мисленню, самостійності при пошуку інформації.

Учні очікують від школи:

1. Співпраці та розуміння.
  2. Толерантного ставлення з боку вчителів.
  3. Справедливого оцінювання.
  4. Створення позакласних гуртків за інтересами.
  5. Вільного доступу до комп’ютерів.

Що очікує школа від батьків та учнів?

Вчителі очікують від батьків та учнів:

1. Постійного контролю за дотриманням  Статуту школи
  2. Допомоги у вирішенні поточних проблем та потреб школи.
  3. Нести матеріальну відповідальність за пошкодження шкільного майна.
  4. Систематичного контролю за навчальним процесом.
  5. Активної участі  у роботі  класного та шкільного самоврядування.

Загальні виховні завдання

Спосіб виконання  конкретні завдання)

1.Створити  умови  для становлення відповідальної особистості, здатної здійснювати самостійний вибір і приймати відповідальні рішення у різноманітних життєвих ситуаціях

1а. Ознайомлення із шкільною документацією

1б.Удосконалити роботу органів учнівського самоврядування для розвитку лідерських здібностей учнів.

1в. Формувати глибоке розуміння громадського обов’язку як інтегрованої якості сучасної особистості

2. Забезпечити умови для різнобічного розвитку індивідуальності дитини, реалізації її природних задатків і здібностей

2а. Створення умов для виявлення і розвитку творчих здібностей учнів, активізувати роботу з обдарованими дітьми.

2б. Популяризувати мистецькі та  інтелектуальні конкурси

3. Виховувати  національну свідомість та патріотизм

3а. Виховувати любов до рідного краю, свого народу, шанобливе ставлення  до його історичної спадщини через кращі здобутки видатних постатей України

3б. Вивчення історії рідного села

3в Виховання любові до України, інтересу до вивчення народних традицій та звичаїв, повагу до національних цінностей українського народу.

4. Формувати  самодисципліну та культуру поведінки

4а. Проводити профілактику правопорушень

4б. Постійний контроль за відвідуванням учнів

4в. Досягнути свідомого дотримання  учнями Статуту школи   стосовно зовнішнього вигляду)