Історія закладу освіти

Найстаріша і перша школа була трикласна, споруджена на місці сучасного складу-крамниці у 1906 році. Школа мала чотири кімнати. У трьох класах навчалося 42 учні. Учителем і директором школи був п.Козловський.

Стара школа споруджена в 1905-1906 рр.

У 1939 р. в селі споруджено І поверх будівлі, яка стала основою теперішньої школи. Дітей навчали двоє вчителів: Петрущак Василь Михайлович — директор школи та Петрущак Емілія Максимівна. Директор школи Петрущак В.М. мав звання «Заслужений учитель України». Навчання у чотирикласній школі проводилось у 2 зміни.

У 1939 р. було споруджено перший поверх школи. Директором і учителем тоді був Петрущак Василь Михайлович

Вчительський колектив з директором школи – Петрущаком В. М.

З 1947 року у школі запроваджено семирічне навчання. У 1956-1959 рр. — директор школи Сачок Я.М. У школі навчалося 100 учнів.

Педагогічний колектив 1958 року.
Директор – Сачок Ярослав Максимович

У 1960 р. добудований другий поверх школи, де директором був Варварич Р.І.

У 1959-1960 рр. добудовано ІІ поверх школи

Дружина директора Р.І.Варварича – Марія Онуфріївна, вчителька початкових класів

З 1963-1973 рр. директором школи був Костинецький В.М. У 1974 р. з ініціативи голови колгоспу ім.Лопатіна Коробка Івана Яковича починається добудова, а фактично будівництво нової школи, яке завершено у 1975 році.

Учні та вчителі школи 1973 р.

1974-1993 рр. —  директор школи Музичка Василь Теодорович. З 1993 р.-2015 р. — директор школи Чорна Марія Степанівна.

1998-1999 рр. школа одержала статус середньої. У ній навчалося 300 учнів.

У даний час школа працює над впровадженням розвитку художньо-естетичного напрямку. Художньо-естетичне виховання учнів, зокрема розвиток художніх здібностей, образного мислення, універсальних якостей творчої особистості, спрямованих на самовираження та самоствердження — ось провідна ідея роботи нашої школи в даному напрямку. Хореографічний та вокальний дитячі колективи — постійні учасники та переможці всіх районних конкурсів.

Завданням навчального закладу в напрямку « Шкільне лісництво» є закласти в дитячі душі основи спілкування з природою, сформувати систему екологічних знань, які з часом переростуть у переконання. Тому діти ведуть пошукову роботу з проблеми походження, розмноження та охорони різних видів рослин (екологічна стежина «Венерині черевички». Колектив школи працює над проблемою:

• Підвищення   результативності   та   якості   навчально-виховного   процесу   шляхом упровадження нових технологій навчання;
  • виховання любові до України, інтересу до вивчення народних традицій та звичаїв, повагу до національних цінностей українського народу.

З 20 січня 2015 року   школу перейменовано у Перетіцький навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа  I-III ступенів-дитячий садок». У 2015 -2016 н.р. навчається 106  учнів та  18  дошкільнят».  В дошкільному підрозділі  працює різнорівнева група (від 2,5 до 6 років). Підвищенню професійної компетентності вихователів та результативності навчально-виховної роботи з дітьми дошкільного віку сприяє активна участь вихователів дошкільного закладу в методичній роботі району та  комплексу.

Всього кількість класів у НВК   -  8.    Наявні 2 класи-комплекти   в початкових класах та 1 клас навчається за індивідуальною програмою.

Навчаються діти села Перетоки та доїжджають  із сіл Скоморохи та Ромош. Доїзд  здійснюється автобусом «Школярик».

Провідна ідея роботи НВК — це системний підхід до організації художньо-естетичного виховання, зокрема розвиток  художніх здібностей, художньо-образного мислення, універсальних якостей творчої особистості.

Педагоги виховують за допомогою духовних багатств культури, де прищеплюють дитині все краще, що нагромаджено народом, де формують особистість – патріота України.

У школі налічується 25 педагогічних працівників. З них: 4 — вчителі початкової школи; 21— вчитель середньої та старшої школи. Вищу освіту одержали 23 педагоги, 2 — середню-спеціальну. Підвищенню рівня творчості кожного вчителя сприяє атестація. Вища кваліфікаційна категорія у чотирьох  педагогів, І кваліфікаційна категорія — 10 педагогів, ІІ категорія — 4 педагогів, спеціалісти — 3 педагогів. 13 вчителів нашої школи, що становить 48% , є її випускниками.

Протягом 2016/2017 н.р. Навчально-виховний комплекс  забезпечений  кадрами. За штатним розкладом чисельність штатних одиниць становить:

- педагогічних працівників - 27 осіб

- обслуговуючий персонал – 13 осіб

Педагогічні працівники мають кваліфікаційні категорії:

Кваліфікаційна категорія

2015-2016 н.р

2016/2017н.р.

педагогічне звання  “старший учитель”

3,7

спеціалісти вищої категорії